Archive for November, 2006

Kaybolmasını istemediğim şeyler…

Saturday, November 11th, 2006 Genellikler | Comments Off

Şöyle demişim burada: “Burasi benim kisisel arsivim.. Kaybolmasin istediklerim burada duruyor artik..” İşte az önce tekrar rastladığım ve kaybolmasını istemediğim şeylerden biri:
Eser simdi soylememin bir sakincasi yok artik bu aksam sende bir toplanti planlamistik ama senin gidisin yuzunden ertelendi. Demek istedigim iyi ki dogdun kardesim. Iyi ki varsin.. Coskun akan irmaga inatla karsi durusunu hic [...]

Çiftler için uğursuz bir yer midir Olimpos?

Saturday, November 11th, 2006 Genellikler | Comments Off

En yakın dostlarımdan bir kısa mesaj gelmişti zamanında. Bunu cep telefonumdan silmemiştim. Bugün kısa mesajlarımı temizlerken tekrar rastladım. Mesaj şöyle:

PHP için average fonksiyonu…

Friday, November 10th, 2006 Web Teknolojileri | Comments Off

Muhtemelen ihtiyacınız olana dek php’nin bir average fonksiyonu olmadığını bilmiyordunuz. İnsan nasıl olmaz diye düşünüyor ister istemez.. Ama herşeyi de devletten beklememek lazım
Zira o kadar basitmiş ki:
  <?php    function average($array){      return array_sum($array)/count($array) ;    }  ?>

İş Değişikliği - II

Thursday, November 2nd, 2006 Genellikler | 5 Comments »

Yaklaşık olarak bir buçuk senedir severek ve keyifle çalıştıgım .tr Alan Adları Yönetimi‘nden 31 Ekim 2006 Salı günü itibariyle ayrılmış bulunuyorum. 1 Kasım 2006 Çarşamba itibariyle de BCC - Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Merkezi‘nde çalışmaya başlamış bulunmaktayım. Bir, iki, üç, dört ve beşinci sahislara duyurulur duyanlar duymayanlara..

 
SHATO Web Hosting Services