akademik bilişim ‘06 - yorumlar…

Thursday February 16th 2006, 00:48 am |   |  Genellikler, Web Teknolojileri | by eser s.

özetle hemen söyleyeyim, senelerdir ben böyle mükemmel bir organizasyon görmedim… herşeyiyle çok ama çok iyi hazırlanmış ve düşünülmüş… nerden başlasak anlatmaya? sanırım içerikle başlasak iyi olur. az önce oturdum saydım. yanlış saymadıysam 231 seminer ve bildiri var program kitapçığında… yani herkesin ilgi alanına hitap edecek ve üç günü dolu dolu geçirmeye yetecek kadar çok sunum… ODTÜ’nün hem akademik birimlerinden hem de Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan oldukça fazla katılım vardı. ve her gün en az iki üç tane sunumda imzaları vardı..

kongre, pamukkale üniversitesi‘nin kınıklı kampüsünde bulunan kongre ve kültür merkezi’nde yapıldı. burası oldukça modern ve hoş bir yapıya sahipti. salonlar ferah, bina güzel ve yeni… açıkçası, böyle bir organizasyona katılmasaydım böyle güzel üniversitelerin olduğundan haberim bile olmayacaktı belki de.. sunum için, firewire farelerden, flash disklere, su ve bardaktan lazer pointer’a kadar herşey düşünülmüş. ancak keşke bir de havalandırmaya da özen gösterilseydi. gene de kadı kızında da o kadar kusur olur derler..

ikram olarak, masalardan pasta çörek kek eksik olmadı hiç. sabahın köründen akşamın 7’sine kadar çay, kahve ve su ikramı vardı. hem de hep bedava.. içecek mi sadece.. öğlen masanıza gelen yemekler ve içecekler, akşam sunulan açık büfe ve sıcak yemekler de hem şahaneydi hem de takdire şayan.. hiçbir şey unutulmamıştı cidden. gün sonunda şehrin bir çok yerine servisler kaldırıldı. biz de öğretmenevinde kaldık ODTÜ ekibi olarak.. öğretmenevine bir not düşelim hemen: oldukça temiz, nezih ve güzel bir yermis. hem ucuz hem kaliteli hizmet. ilk gün çalıştırılmayan kaloriferler sorun olsa da oradaki anlayışlı ve ilgili personel sayesinde hiçbir sorun yaşamadık sonrasında. açık büfe kahvaltı, çok uygun fiyatlı akşam yemekleri, oturma yerleri, odalar, sıcak su ve bir de dağ manzarası :)

her ne kadar denizli’nin ucuz tekstil dünyası, horozları ve pamukkalesi ile tanışmaya fırsat bulamasak da pişman olmadık hiç. çünkü bildiri ve seminerlerle dolu dolu geçen yoğun ve yorgun ama bir o kadar da faydalı ve eğlenceli bir üç gün oldu.

bu arada, ben de inet-tr 2005′te ilkini verdiğim AJAX seminerimin biraz genişletilmiş ve detaylandırılmış bir versiyonunu bu sefer 1,5 saatlık bir zaman diliminde vermiş oldum. buna ek olarak son gün sunduğum web sitelerinde standartlar açısından dikkat edilmesi gereken noktalar adlı bildirimin de aslında bir seminer olacak nitelikte olduğuna emin oldum iyice. umuyorum ki bir dahaki organizasyon da bu bildiriyi daha detaylı ve teknik yönleriyle ve örnekleriyle bir seminer niteliğinde verecek fırsatı bulurum. dosyaları bir önceki yazım olan akademik bilişim - seminer ve bildiri dosyaları adlı başlık altında bulabilirsiniz.. yorum öneri ve düzeltmeler için yorum bırakabilir, iletişim sayfasındaki kanalları kullanabilirsiniz…


Comments
No Comments   |    |  Comments RSS on this post.  |  
No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
SHATO Web Hosting Services